Ukrainos Aukščiausiosios Rados Pirmininkas Ruslanas Stefančukas, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Eltos nuotr.
„Esame dėkingi už tai, kad demonstruojate lyderystę daugeliu aktualių regiono klausimų, už tai, kad demonstruojate nepajudinamą ir karštą paramą laisvei ir demokratijai, už tai, kad šiomis dienomis palaikote Ukrainą ir ukrainiečius jų sąžiningoje kovoje“, – Seimo posėdyje kalbėjo Ukrainos politikas.
„Man labai malonu matyti Ukrainos vėliavas prie įėjimo į Seimą ir miesto gatvėse. Mūsų vėliava tapo kovos už laisvę simboliu visoje Europoje, ir mes, parlamentarai, įnešame kuklų indėlį į šią kovą, kurdami broliškus ir seseriškus mūsų šalių santykius“, – džiaugėsi jis.
Pasak R. Stefančuko, šiuo metu visus ukrainiečius vienija viltis laimėti karą ir atstatyti savo tėvynę – tokia stipri laikysena, jo teigimu, ypač gąsdina okupantus.
„Esame ne tik stiprūs, bet ir nepalaužiami. Noriu, kad tai visi išgirstų – ypač rusai. Mūsų nepalaušite. O mūsų kariai mūšio lauke savo akimis jau matė, kaip rusai bijo šio nepalaužiamumo – pamatuoto, ramaus, sąmoningo darbštuolių nepalaužiamumo“, – sakė jis.
„Negali būti nuovargio, kai kovoji už savo laisvę ir ramybę mūsų vaikams ir anūkams“, – pabrėžė R. Stefančukas.
Ukrainos lyderis priminė, kokius nusikaltimus Rusijos armija vykdo Ukrainoje – ne tik sistemingai naikina civilinius energetikos infrastruktūros objektus, bet ir kankina bei žudo ukrainiečius. Todėl, pažymėjo jis, atsakas yra vienas – solidari kova ir tvirtybė, saugojant savo nepriklausomybę.
„Rusija dar kartą visam pasauliui demonstruoja, kad ne tik negerbia tautų apsisprendimo teisės, ne tik nevertina žmogaus gyvybės ir jo laisvės, bet kasdien ir kas minutę grasina savo taikiems kaimynams“, – aiškino jis.
„Kuo mes galime į tai atsakyti? Solidarumu, ryžtu ir nepalaužiamumu. Didvyriškai ginsime savo nepriklausomybę ir laisvę, taikų gyvenimą sau ir Europai, ir visam laisvam pasauliui. Šioje kovoje mes pasikliaujame didele tarptautine parama – leiskite man iš šios tribūnos dar kartą visos Ukrainos tautos vardu išreikšti nuoširdų dėkingumą, kad nuo pirmųjų Rusijos invazijos į Ukrainą valandų Lietuva suteikė mums visapusę karinę, finansinę ir humanitarinę pagalbą“, – tęsė Ukrainos Rados vadovas.
R. Stefančukas teigiamai vertino ir Lietuvos pastangas steigti Specialų tarptautinį tribunolą Rusijos agresijos nusikaltimams tirti.
„Gegužės 10 dieną Lietuvos Seimas tapo pirmuoju užsienio parlamentu, pripažinusiu Rusiją valstybe, remiančia teroristinius aktus ir juos vykdančia. Ta pačia rezoliucija Seimas Rusijos Federacijos veiksmus Ukrainoje pripažino Ukrainos žmonių genocidu. Šiuo laikotarpiu, tai yra nuo vasario 24 dienos, Seimas priėmė dešimt rezoliucijų, palaikančių Ukrainą ir smerkiančių Rusijos veiksmus! Įspūdingas skaičius. Jūsų ryžtas yra nuostabus, mieli kolegos. Šios rezoliucijos tapo pavyzdžiu daugeliui kitų parlamentų“, – sakė Ukrainos lyderis.
ELTA primena, kad antradienį Lietuvos parlamente viešėjo Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininkas Ruslanas Stefančukas. Ukrainos parlamento vadovas R. Stefančukas į Lietuvą atvyko dalyvauti 12-ojoje Lietuvos Seimo, Lenkijos Seimo bei Senato ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados narių asamblėjos sesijoje, kuri Seime vyks gruodžio 6–7 dienomis.