Seimo valdyba susipažino su Etikos ir procedūrų komisijos pateikta informacija apie tai, kaip parlamentarai birželį lankė plenarinius, komitetų bei komisijų posėdžius. Pravaikštininkų (kurie nesirodė darbe ir nenurodė jokios priežasties) buvo daugybė, tačiau algos kaip normaliose darbovietėse pravaikštininkams nebus sumažintos.
Seimo nariai gaus algas ir už pravaikštas. Stasio Žumbio nuotr.
Birželį įvyko aštuoniolika Seimo plenarinių posėdžių. Šiuose posėdžiuose nedalyvavo nuo keturių iki septyniasdešimt septynių Seimo narių, vidutiniškai penkiolika. Į komandiruotes ir užsienio keliones buvo išvykę keturiasdešimt aštuoni Seimo nariai. Dvidešimt vienas iš jų buvo išvykęs Seimo plenarinių posėdžių metu.
Šešis Seimo plenarinius posėdžius praleido ir nenurodė priežasties Seimo narys Valius Ąžuolas, penkis – Ieva Kačinskaitė-Urbonienė. Po keturis posėdžius praleido ir nenurodė priežasties Sytautas Gapšys, Rūta Miliūtė, Laima Nagienė ir Tomas Tomilinas. Po tris Seimo plenarinius posėdžius praleido ir nenurodė priežasties Guoda Burokienė, Algimantas Dumbrava, Dainius Gaižauskas, Linas Jonauskas, Asta Kubilienė, Deividas Labanavičius, Aušrinė Norkienė, Gintautas Paluckas, Viktoras Pranckietis, Tomas Vytautas Raskevičius, Antanas Vinkus. Dar keliasdešimt seimūnų be pateisinamos priežasties praleido po vieną arba du posėdžius.
Tuo metu komitetų bei komisijų pateikta statistika nėra iki galo objektyvi, nes dauguma opozicijos atstovų kilus kivirčams su valdančiaisiais specialiai boikotavo posėdžius (kaip nelankę plenarinių posėdžių jie nebuvo užfiksuoti, nes prieš palikdami salę užsiregistruodavo).
Kaip ten bebūtų, nei už posėdžių boikotą, nei už nepasirodymą dėl neaiškios priežasties nė vienas seimūnas nenukentės. Mat tokias taisykles pats Seimas ir susigalvojo.
Iki 2016 m. galiojo Seimo statuto nuostata, kad bent jau už daugiau nei pusę praleistų posėdžių pravaikštininkui alga gali būti sumažinta trečdaliu. Tačiau kai iškilo Neringos Venckienės, kuri slapstėsi JAV ir Seime nesirodė metų metus, klausimas, Konstitucinis Teismas 2016-aisiais išaiškino: nuostata, kad už posėdžių nelankymą alga gali būti mažinama tik trečdaliu, yra ydinga. Kol ji neištaisyta, nuostata apie algos sumažinimą iš viso negalioja. O Seimas, aišku, jos nė neketina taisyti.
Nesutinkate – diskutuokime!
Nepykite komentatoriai, bet komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Respublika.lt pasilieka teisę pašalinti nekultūringus, keiksmažodžiais pagardintus, su tema nesusijusius, kito asmens vardu pasirašytus, įstatymus pažeidžiančius, šlamštą reklamuojančius ar nusikalsti kurstančius komentarus. Jei kurstysite smurtą, rasinę, tautinę, religinę ar kitokio pobūdžio neapykantą, žvirbliu išskridę jūsų žodžiai grįždami gali virsti toną sveriančiu jaučiu – specialiosioms Lietuvos tarnyboms pareikalavus suteiksime jūsų duomenis.