Seimo narys Petras Gražulis. Eltos nuotr.
Praėjusią savaitę parlamentaras Petras Gražulis Lietuvos regionų frakcijos vardu pareikalavo į plenarinio posėdžio darbotvarkę įtraukti klausimą dėl dar 1991 m. Aukščiausiosios Tarybos priimto nutarimo “Dėl LKP (SSKP) struktūrų veiklos Lietuvoje” patobulinimo, į pavadinimą įrašant ir konservatorių partiją.
“Konstitucinis Teismas yra dukart išaiškinęs, jog Seimo nario mandatas yra neliečiamas. Tuo metu du konservatorių partijos organai spaudžia poną Mykolą Majauską, kad jis atsiimtų savo siūlymus kitų metų valstybės biudžeto projektui. Todėl frakcijos vardu siūlau į darbotvarkę įtraukti projektą, kad kaip kad buvo uždrausta komunistų partija, taip būtų uždrausta ir konservatorių partija. Kadangi partija šiurkščiai sulaužė Konstituciją”, – pareiškė P.Gražulis.
Tačiau posėdžiui pirmininkavęs vienas konservatorių lyderių Jurgis Razma piktdžiugiškai pareiškė, kad klausimas nebus įtrauktas į darbotvarkę.
“Turiu nuliūdinti Lietuvos regionų frakciją. Jūs turbūt nepasižiūrėjote į Teisės departamento išvadą dėl jūsų projekto. Ten parašyta, kad gali prieštarauti Konstitucijai, todėl su tuo siūlymu turėsite pakentėti, kol Teisės ir teisėtvarkos komitetas nepateiks išvados”, – sakė J.Razma.
Trečiadienį komitetas kaip tik tvirtino išvadą, nors komiteto vicepirmininkė, Lietuvos regionų frakcijos narė Agnė Širinskienė pasiūlė padaryti pertrauką. Pats P.Gražulis nedalyvavo, tačiau politikė sakė išvakarėse kalbėjusi su juo. Esą P.Gražulis mano tobulinti projektą ir siūlys ne uždrausti konservatorių partiją, o joje įvesti tiesioginį valdymą, kaip kad Teisės ir teisėtvarkos komitetas pritarė, kad tiesioginis valdymas būtų įvestas Lietuvos futbolo federacijoje ir nematė tame jokių prieštaravimų Konstitucijai.
Visi opozicijos atstovai balsavo, kad reikėtų padaryti pertrauką ir norėjo leisti P.Gražuliui projektą patobulinti, tačiau visi valdantieji balsavo už tai, kad pertraukos nereikia. Kitu balsavimu nutarta, kad nepataisytas projektas prieštarautų Konstitucijai.
“Jei būtų siūlymas įvesti tiesioginį valdymą, aš turbūt neprieštaraučiau, kadangi projektas dėl tiesioginio valdymo Lietuvos futbolo federacijoje neprieštaravo Konstitucijai. Todėl reikėtų mums analogiškai priiminėti sprendimus”, – konstatavo komiteto narys socialdemokratas Julius Sabatauskas.
Teisės departamento išvadoje rašoma, kad nei pagal Konstitucijos 67 straipsnį, nei pagal kitas jos nuostatas, nei pagal galiojančius įstatymus Seimas neturi įgaliojimų uždrausti politinių partijų veiklos: likviduoti politinę organizaciją, jeigu nustatoma, kad jos veikla yra netinkama, gali tik teismas, gavęs viešąjį interesą ginančio prokuroro pareiškimą.